İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Milas’ta Kurban Bayramı bilançosu

 

Bu yıl 11-14 Ağustos’ta kutlanan Kurban Bayramı boyunca Milas’ta birçok kaza yaşandı. Söz konusu Kurban Bayramı olunca acemi kasaplar yine ön plandaydı. 6 acemi kasap, kurban yerine elini kesti. Trafik kazaları nedeniyle 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri de bayram boyunca alevlerle mücadele etti.

16082019kurbanbayramibilancosu.jpg

Cuma akşamı mesai bitiminden sonra yurt genelinde birçok vatandaş tatillerini değerlendirmek için yollara koyuldu. Kurban Bayramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun arttığı 9 Ağustos Cuma günü mesai bitiminden 13 Ağustos’a kadar ülke genelinde ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geldi. Milas’ta ise bayram tatili süresince yaşanan kazalarda 1 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.
9 Ağustos’ta Ören ve Yusufça Mahallelerinde yaşanan kazalarda 2 kişi yaralandı.
Arife günü gece saatlerinde yaşanan kazada is, İngiliz turistleri taşıyan Türkay T. idaresindeki 09 YJ 588 plakalı otomobil, Dibekdere Kavşağı yakınlarında Halit Demir'e çarptı. Demir, çarpışmanın etkisiyle olay yerinde hayatını kaybetti. Milas-Ören Karayolu’nda farklı saatlerde yaşanan 2 kazada ise 2 kişi yaralandı. Arife günü başka bir kaza ise öğle saatlerinde Adliye ek bina önünde yaşandı. Kazada 1 kişinin yaralandığı öğrenildi.
Bayramın ilk günü Fesleğen’de meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı. 12 Ağustos’ta ise Ekiztaş-Çomakdağ arasındaki yolda yaşanan kazada facia son anda önlendi. Kazada, 3 kişi yaralandı.
13 Ağustos’ta yaşanan kazalarda ise 2 kişi yaralandı. Kazalar; Göldere ve Akkovanlık’ta meydana geldi.
Bayramın son gününde ise kazalar, Milas-Ören Karayolu ve Kızılcayıkık’ta yaşandı. Kazalarda 2 kişi yaralandı.
9-14 Ağustos tarihleri arasında yaşanan kazalarda 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
Kurban Bayramının ilk gününde vatandaşlar kıldıkları Bayram Namazının ardından, dini vecibelerini yerine getirmek üzere kurbanlarını kesmeye gittiler. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da acemi kasaplar yine iş başındaydı. Uzmanların uyarılarına rağmen aldıkları büyükbaş ve küçükbaş hayvanları kasaplara kestirenlerin yanı sıra hayvanları kendileri kesmek isteyen acemi kasaplar, kendilerini de kesmekten geride kalamadılar.
Bayram boyunca kurban yerine elini kesen 6 kişi 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Kesiklerden 5’inin küçük ölçekli yaralanmalar olduğu, 1 tanesinin diğerlerine göre biraz daha büyük çaplı olduğu öğrenildi. Yaralı, tedavi altına alınarak aynı gün içerisinde ameliyat edildi.
Bayram tatili boyunca Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas İtfaiye Grup Amirliği ekipleri de boş durmadı. İtfaiye ekipleri; bayram boyunca 3 sazlık yangınına, elektrik direği yangınına, 1 orman yangınına, 2 ot yangınına ve 1 trafik kazasına müdahale etti. Ekipler ayrıca, 1 de kedi kurtardı.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Başbuğ Alparslan Türkeş Şiir Yarışması
Motorlu araç satıcıları tek çatı altında toplandı
“Benim Adım Öğretmen”
İl Müdürü Bozçelik'ten mektuplu farkındalık
En yüksek teklif 35,3 milyon TL ile ICC Grup'un oldu
Muğlaspor Ankaraspor'u Penaltılarla Geçti
Uzmanlar Uyarıyor…
11’incisi için başvurular başladı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
/milas/21055-milas-ta-kurban-bayrami-bilancosu