İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Güllük, yol ve marina

(398 Duygu)
(317 Duygu)
(335 Duygu)
(323 Duygu)
(341 Duygu)
(343 Duygu)
(346 Duygu)
 

4 Nuriddin Erdoğan.JPGBundan yaklaşık yirmi yıl önce, Milas’ın mesire yeri Güllük neden şimdi bu cazibesini kaybetti acaba?

Milas-Bodrum bölünmüş yolu biteli bir hayli zaman oldu, bu yoldan Güllük’e devam eden sekiz kilometrelik yolun 2008’li yıllarda başlayarak, önce ihalesi 10 yıllarca beklendi ve nihayet geçtiğimiz yıl içersinde hızla bir başlangıcın ardından yarım yamalak yol kısmen hizmet veriyor.

Yeni yapılıp hizmete sunulan yolda, işyerlerine giriş çıkışlar çok kontrollü olduğu söylenebilir mi acaba? Mesela bazı tesislerin ana yola bakan yüzlerinde çok tehlikeli ışıklandırmalar özellikle Güllük’e bu turizm sezonunda gelen yabancılar ve araç süren sürücüleri rahatsız edici boyutta ışıklandırma tehlike arz etmektedir.

Bahse konu yolda sağlıklı işaretlemeler ve ışıklı uyarılar henüz faal değil? Güllük istikametinden Milas istikametine dönüşte her ne kadar ışıklı uyarılar olsa bile özellikle tonajlı kamyonların zamanla yarışı tehlike yaratmaktadır.

Yine geçmiş yıllarda bu tonajı yüksek araçlarda tonaj kontrolü son derece zor ve dikkatsiz sürücüler ile uykusuz ve yorgun ve de hatta araç kullanma zaman limitlerine dahi uyulmadığı bir gerçek idi.

Yol şu an yarım, ne zaman bitecek, neden yarım kaldı? Bilen varsa bize de anlatırsa biz de halkımız ile paylaşırız.

Güllük Limanı ülkemizin çok önemli ihracat limanı olma özelliğini korumaktadır. Birkaç yıl önce liman genişleme çalışmaları bazı art niyetliler tarafından engellenmiş, konteynır limanı olma özelliği şimdilik geçici de olsa bir başka zamana kalmıştır.

Karadan yol = medeniyet ise, denizden marina da medeniyetin uluslararası boyutu olmalıdır.

Güllük’te olması gereken marina ihalesinin hala ne aşamada olduğu bilinmezliğini korumaktadır. 2004 yılında Yalıkavak çarşı merkezinde marinaya kavuşunca ticari hareket ve canlılık Bodrum yarımadasının diğer Beldelerinden çok çok öndedir.
Neden bizde Marina hala olmamaktadır.
Yaşantım boyunca inancım şudur ki!
Ağlamayan bebeye mama yok, sözünden yola çıkarsak, mevcut milletvekillerimiz geldiklerinde kendileri ile yerel sorunlarımızı anlatacağız amma her zaman olduğu gibi şu son zamanlarda da vekillerimizin etrafını saran partililerden nefes alabilseler herhalde günün birinde biz de müşerref olacağız .


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

haberihbargf.gif

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

reklamsabit-icasagi.gif

OSB’de büyük yatırım için çalışma başladı… Milas, markalı yerel ürünlerine kavuşacak…
Milas Esnafspor’da Yeni Başkan Özyiğit
Üniversite ile Optisyenler arasında Türkiye’de ilk protokol
Ağustos’ta 18 milyon 277 bin 215 yolcu hava yolunu tercih etti
Zeybekoğlu “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında eğitim ücretsiz olacak”
Hadi orası elektrik üretiyor… Ya burası…
Neşet Ertaş Anıldı…
Toprak havuzda balık yetiştiren tesise teknik gezi düzenlendi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech