İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Yüksek okul

(424 Duygu)
(300 Duygu)
(315 Duygu)
(308 Duygu)
(331 Duygu)
(280 Duygu)
(313 Duygu)
 

 

4 Nuriddin Erdoğan.JPGEğitim şart; bunun içinde okul gerekmez mi?
Bir zamanlar Güllük’te, Sıtkı Koçman üniversitesi bünyesinde Güllük Muhasebe Meslek Yüksekokulu var idi.
Zamanın yöneticileri, siyasiler ve Güllük halkının farkındalık anlayışını tam kavrayamaması öğrenciler ve Güllük gençleri arasındaki bazı hoş olmayan itiş kakış neticesi, okul Milas Sıtkı Koçman bünyesine taşındı.
Osman Yüzbaşıgil, Behçet Kırdağ, Burhan Sönmez ve Nuriddin Erdoğan’dan oluşan bir delegasyon ile Güllük merkezde bulunan ve zamanında Etibank’tan Hazine’ye devredilen toplamda 27.200 m2lik arazi üzerine bir veya birkaç yüksekokul yapma girişiminde bulunduk.
Bu heyet ile önce Valimiz Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Sayın Profesör Dr. Mansur Harmandar, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün, zamanın Milas Kaymakamı Sayın Fuat Gürel ve Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ile görüşüp tüm yetkililerden ön olur alındı.
Saygıdeğer rektörümüz ziyaretimiz günü Güllük’teki arazinin önce üniversiteye devri ve daha sonra bir bina yapılması durumunda, önerimiz olan Sivil Havacılık okulu, deniz uzak yol kaptanlığı, veterinerlik fakültesi bünyesinde balık hastalıkları ile ilgili yüksekokul veya su ürünleri araştırma enstitüsü yapılabileceği hakkında söz almış idik.
Bu süreç zarfında Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Reşit Özer, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük konuyu tüm detayları ile inceleyip öncelikle Sıtkı Koçman Üniversitesi konseyine sunulup gelişmelerden bizleri haberdar edecekler idi.
Geçen süreç içerisinde su ürünleri sektörünün en önemli yatırımcılarından ve saygı duyduğum önemli iş adamı ve Güllük’ün yetiştirdiği yine çok çok önemli ve yardımsever iş adamları ile yapılan görüşmelerden “izin alınmadığı için isimleri yazamadım” sıcak alaka ve de her türlü yardıma hazırız sözü alındı.
Eskişehir örneğinde olduğu gibi, üniversite veya yüksek Okulların olduğu yerleşim alanlarında ekonomik ve sosyal hayat daha hareketli olduğu gerçeğinden yola çıktık. Nerede tıkandık derseniz? Her zaman olduğu gibi Güllük halkının duyarsızlığında sınıfta kaldık.
Güllük ve yüksekokul, en kısa sürede yeniden gündemin en önemli konusunu teşkil edecek. Çalışmalarımızın Güllük’e yüksekokul gelene kadar gerekir ise cumhurbaşkanlığı makamına kadar gideceğiz. Bıkmak usanmak yok. Bu okul ya olacak ya da olacak.

 


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

haberihbargf.gif

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

reklamsabit-icasagi.gif

OSB’de büyük yatırım için çalışma başladı… Milas, markalı yerel ürünlerine kavuşacak…
Milas Esnafspor’da Yeni Başkan Özyiğit
Üniversite ile Optisyenler arasında Türkiye’de ilk protokol
Ağustos’ta 18 milyon 277 bin 215 yolcu hava yolunu tercih etti
Zeybekoğlu “Cumhuriyetin 2. Yüzyılında eğitim ücretsiz olacak”
Hadi orası elektrik üretiyor… Ya burası…
Neşet Ertaş Anıldı…
Toprak havuzda balık yetiştiren tesise teknik gezi düzenlendi

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech