İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

TV'de neler oluyor?

 

Sema Develioğlu.jpgBugün kendime küçük bir televizyon keyif ısmarlamak istedim. Kahvemi alıp uzun zamandır yapmadığım bir şey yaptım, genellikle çocuk kanalının açık olduğu televizyonun karşısına oturdum. Haberlerle başladım. Yangınlar, seller, depremler… Sonra katliamlar, öldürülen, öldürülmekle de kalmayıp cesetleri parçalanan insanlar… İçim karardı, ülkeye döndüm… Flaş gelişme diye geçiyordu. Servis kavgası kanlı bitti. Daha okullar sadece anaokulu çocukları için erken açılmışken, o minicik çocukları taşımakla görevli şahıslar arasında kavga değil, çatışma çıkıyor. Ölümlü, yaralılar var. …
Evinden dışarı ilk adımında kendini çatışma içinde bulan bu minik çocukları servisten sağ salim inseler bile artık dikenli tellerle çevrili, içinde neredeyse hiçbir ağaç, yeşillik olmayan soğuk duvarlı okullar bekliyordu. Tatil olunca mutluluk duyan çocukların geleceği içimi kararttı.
Bu kanalı da geçtim. Sen iste yeter diyordu, güzel imgelemlerle sarınmış, hoş bir ünlü… Ve orada türlü sebeplerle kendini beğenmeyen ve değişmek, değiştirilmek isteyen bayanlar sıra sıra dizilmişlerdi. Kimi bir kavganın eserinden, kimi yılların getirdiği izlerden kurtulmak istiyordu.
Bir başkasında daha da korkunç bir sahne beni bekliyordu. Evli bir kadın sevgilisiyle bir olup kocasını öldürmekle suçlanıyordu. Herkes bir ağızdan bağırıyordu. Cinnet geçiren kadınlar topluluğundan tüyler ürperten sesler eşliğinde küfürler senfonisi.
Kadın kendini savunurken evet yaptım, eşim beni üzdü, ilgilenmedi ben de yaptım diyordu. Diğerleri, kocalarını kaptırmış olmanın can havliyle hep birlikte küfürlerle saldırıyorlardı…
Sunucu hanım reyting uğruna evet sayın seyirciler şimdi kadınlar kocalarını ellerinden alan kadından hesap soruyorlar diye güya programı yönlendirmeye çalışıyordu.
Allah'ım, kimse de kalkıp bu olayın ahlaki boyutunu sorgulamıyordu. Orada aralarına alıp hakaretler ettikleri kadına hep birden saldırırken kendi gizli aşklarının olmadığına öyle inanmış görünüyorlar ki.
Kim çok bağırırsa o kadar haklı sanıyor kendini.
Allah'ım, nerede sevdiğini gözüyle bile aldatmayan güzel yürekli insanlar?
Kaç tanesini açmışsam hepsinde, yalan, hile, aldatma, taciz, tecavüz…
Biraz da insanlar bu şekilde olmaya yöneltiliyorlar gibi sanki… Yasak Aşk, Aşk ve Ceza, Aşk ve Mavi ve daha adını bilmediğim yüzlerce böyle dizi.. Tekrar tekrar yayınlanıyor. Bir film ha bire dönüyor tüm kanallarda.
Medyatik olmak, insan olmaktan, ahlak sahibi olmaktan, mütevazi olmaktan daha önemli…
Şiştim… Yoruldum…
Kumandayı yerine koyup bu ucube dünyanın dışına attım kendimi can havliyle… Eskiler bilir, birine kırk gün boyunca ne dersen o olurmuş…
İyi deyin siz. Güzel deyin. Sevgili deyin..
İnsanın dünyasında merhamet, sevgi ve aşk olsun diyerek kendi yeşil evrenime döndüm…


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Belediyenin 2021 yılı bütçesi 210 milyon lira
Sağlık Bakanlığından 'grip aşısı' açıklaması
Üretici kooperatiflerine ziyaret
Muğlaspor Penaltı Atışlarında Kazandı
Çocuk yoğun bakım ünitesi hizmete girdi
Toksöz Dahil Toplantıya Katılan Tüm Esnafların Covid-19 Test Sonuçları "Negatif" Çıktı
Uğurlu Ailesinin Acı günü
Denetimler devam ediyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
/sema-develioglu/13003-tv-de-neler-oluyor