İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Marifet sevilmekte…

 

Semazen.jpg‘Gözünün önünden hiç gitmiyordu o yüz. Her an onunlaydı artık. Kendi yüzünde onun yüzünü görüyordu. Ve hep o yüzle kendi yüzündeki gözlerle konuşuyordu. Onun sadece yüzü vardı. Her an değişen onun için git gide daha da güzelleşen bir yüz. Mutluydu o yüzle.

O yüzün mimikleri içinde kelebekler uçuruyordu çiçekten çiçeğe konan. O yüze dokunmak, parmak uçlarıyla o yüzü hissetmek bir kör gibi o yüzü beynine resmetmek istiyordu. Tüm varlığıyla onun görüntüsünü çağırıyordu. 

Kendi istemişti o yüzü. Yoksa yüz orada durup duruyordu. Kendi hayatını yaşıyor, kendi sorunlarıyla boğuşuyordu. Yüzün sahibinin bütün bunlardan haberi bile yoktu. Belki bir kez bile gözgöze gelmemişlerdi. Adam, o yüzü bedeninden almış kendinin kılmış ve onu mutlu etmenin binbir yolunu düşlemişti.
Adam yüzden çok şey bekliyordu. Bomboş, anlamsız hayatına bir anlam katsın! Onun da bir sevda hikayesi olsun istiyordu. Kendini yakın hissetmediği, sevilmediğini bildiği bir ailesi vardı, ama gözlerini kapatınca karanlıktı içi, hep karanlık.
İnsan adına aşk dediği şeye ihtiyaç duyardı. Ve bir obje seçerdi. Onun için yeni, keşfedilmemiş bir şey. Bu objeyi beyninde evire çevire canlandırır, ona kendi dilediği hayatı verir, kendi kendine ‘aşık olurdu.’
İşte bu nedenle “aşkın gözü kör”dü. O karşısındakine bakmazdı ki. Onun derdi kendindekiyleydi.
Aklı öyle inanılmaz hikayeler anlatır ki mutluluktan rüyada gibi yaşar aşık olan. Ancak aşık olunanın en ufak bir reddi yeter de artardı onu öldürmesine. Onu öldürür, beynimizdeki bizi asla reddetmeyecek, biz istemedikçe asla terk etmeyecek olanla ölene dek saplantılı bir halde yaşarız, ya da yaşadığımızı sanırız. Çoğu zaman hapishanelerde!
Karşımızdaki bazen hayatın başında yeniyetme, bizim varlığımızdan bile haberi olmayan gencecik bir kız olur pompalı tüfekle okulunun bahçesinde vurduğumuz, bazen evli barklı eski karımız olur sokak ortasında defalarca bıçakladığımız, bazen küçücük hem de kendi üretimimiz olan bir çocuk-kız olur henüz onunda, babası tarafından tecavüze uğrayan.
Bunlar cehaletin cesaretiyle işliyorlar aşk cinayeti dediklerini.
İşte böylelerine der ki taa yüzyıllar öncesinden sevgili Rumi..
“Bir insan bir insana aşık olmuşsa; bu aşk aşık olanda değildir. Aşık olunandadır. Aşık olunan, aşık olunmayı istemediği sürece, ve bu ateşi içinde yakmadığı sürece, hiç kimse ona aşık olamaz.
Eğer ki birini sevdiysen, fakat o seni, senin onu sevdiğin gibi sevmemişse,
Bil ki; asıl olan senin düşündüğünün tam tersidir. Sevilmeyi seçen o, sevilmeyi seçmeyen sen.. Sürüyü arayan çobandır koyun değil. Aşk ateşi önce sevilene düşer, ondan sevene sıçrar. “

Bir de beynindekini mecazen öldürüp başka aşk duyulacak objelere doğru yelken açanlar var. Yaşadıkları düşlerin tadını çıkarır, başka güzelliklere doğru yola çıkarlar. Az sonra kırlarda nadide bir çiçeğe, o çiçekte dinlenen arıya, kelebeğe aşık olduklarını görürsünüz, ya da dinlemeye doyamadığı kuşlarının şarkılarıyla kendinden geçmiş, çiçeklerin arasında uzanıp gökyüzünde çizdiği muhteşem resmin içinde kaybolmuş…
Aşka açık olmak güzel çünkü içinde evrenseli, bütünde güzeli görmeyi barındırır. Bu evrensel aşkta, acılar, dertler sorunlar, şikayetler erir gider. Şikayet ettiğimiz şeylerin nasıl da dünyevi olduğunu, insan olarak bunlarla zaten savaşmak durumunda olduğumuzu öğreniriz ve aşkı buluruz baktığımız her yerde….


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Belediyenin 2021 yılı bütçesi 210 milyon lira
Sağlık Bakanlığından 'grip aşısı' açıklaması
Üretici kooperatiflerine ziyaret
Muğlaspor Penaltı Atışlarında Kazandı
Çocuk yoğun bakım ünitesi hizmete girdi
Toksöz Dahil Toplantıya Katılan Tüm Esnafların Covid-19 Test Sonuçları "Negatif" Çıktı
Uğurlu Ailesinin Acı günü
Denetimler devam ediyor

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
/sema-develioglu/20732-marifet-sevilmekte